Strony internetowe - Zakład Informatyki Stosowanej

We współczesnym świecie, sukces w prowadzeniu efektywnego biznesu w znacznej mierze zależy od jakości i oryginalności wizerunku, który stworzy firma.

Wobec nieustającego wzrostu roli Internetu, głównym elementem budowy pozytywnego wizerunku stal się firmowy Serwis WWW. Witryna to inwestycja, która może zwrócić się wielokrotnie, ponieważ stwarza możliwość bezpośrednich interakcji z użytkownikiem. To efektywny sposób pozyskiwania i obsługi Klientów oraz utrzymywania z nimi relacji.

Współcześnie każda firma dbająca o swój wizerunek powinna posiadać nowoczesną witrynę internetową. Dlatego tez niezbędne staje się założenie firmowego Serwisu WWW i zmiana jego wizualizacji każdego roku lub przynajmniej raz na dwa lata.

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy ciekawą i zróżnicowaną ofertę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych - od prostych wizytówek internetowych, poprzez średnio rozbudowane strony www, kończąc na zaawansowanych aplikacjach służących sprzedaży produktów w Internecie, czyli sklepach internetowych.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Korzystając z naszego doświadczenia, kreatywności, wypracowanych rozwiązań oraz dużego zapasu pomysłów, tworzymy w pełni funkcjonalne serwisy wyróżniające się ciekawą szatą graficzną, przejrzystym układem i intuicyjną nawigacją.

Działamy w oparciu o najnowocześniejsze technologie pozwalające sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zadaniom. Chętnie podejmujemy wyzwania i konsekwentnie szukamy jak najkorzystniejszych rozwiązań.

Etapy tworzenia strony internetowej www:
  1. Wywiad

Na pierwszym etapie dużo czasu poświęcamy na dokładne zapoznanie się z tematyką serwisu. Wspólnie z Klientem, ustalamy jaki sposób prezentacji jego oferty będzie najskuteczniejszy i najbardziej korzystny oraz jakie informacje powinny znaleźć się na stronie www. W zależności od funkcjonalności i przeznaczenia serwisu razem z Klientem dobieramy najlepszą technologię w jakiej ma zostać wykonana strona.

Jeżeli nie posiadają Państwo loga firmowego, proponujemy ciekawe rozwiązania dla graficznego zobrazowania nazwy Państwa firmy. Pomożemy także w doborze nazwy oraz rejestracji domeny, czyli adresu internetowego, pod którym będzie widoczna strona internetowa.

  1. Projekt graficzny

Na tym etapie najważniejsze jest dopasowanie estetyki serwisu do wymagań Klienta oraz specyfiki danej branży. Przygotowanie łatwej w obsłudze nawigacji strony (menu), umieszczenie atrakcyjnych motywów graficznych oraz dobranie czytelnej, dobrze widocznej czcionki tekstu to kluczowe elementy naszych działań na etapie projektowym.

Na podstawie zebranych informacji, materiałów i zdjęć dostarczonych przez Klienta, wykonujemy projekt graficzny wraz z wizualizacją strony głównej serwisu. Następnie wraz z Klientem omawiamy projekt oraz nanosimy ewentualne korekty zaproponowane przez Klienta. Po zaakceptowaniu projektu strony głównej przystępujemy do zaprojektowania spójnego layoutu podstron serwisu.

  1. Oprogramowanie

Na tym etapie zajmiemy się oprogramowaniem strony internetowej. Duży nacisk kładziemy na szybkie działanie serwisu, błyskawiczne ładowanie danych oraz optymalizację strony pod wyszukiwarki internetowe takie jak Google.pl. Na życzenie Klientów tworzymy zarówno proste, jak i bardzo zaawansowane formularze: od prostego formularza kontaktowego, poprzez formularze wycen i zamówień, a kończąc na rejestracji i logowaniu użytkowników w serwisie. W pełni funkcjonalny serwis internetowy przedstawiamy do ostatecznej akceptacji Klientowi.

  1. Umieszczenie strony na serwerze - hosting

Głównym celem na tym etapie jest umieszczenie strony w Internecie pod wybranym wcześniej adresem internetowym.

  1. Aktualizacje

Do każdej wykonanej strony internetowej dołączamy prosty i łatwy w obsłudze panel administracyjny (CMS), umożliwiający aktualizację zawartości strony bez konieczności korzystania z pomocy profesjonalisty.

Panel administracyjny stworzony został z myślą o laikach komputerowych a do jego kompletnej obsługi wymagana jest jedynie wiedza z zakresu podstaw obsługi komputera. Administrator łatwo może zmieniać treści w serwisie, tworzyć galerię bez potrzeby korzystania z programu graficznego, szybko edytować aktualności, dokonywać zmian produktów czy innych treści umieszczonych na stronie internetowej.

Oferujemy również przystosowanie strony dla osób niepełnosprawnych według standardu WCAG(2.1)

Zobacz nasze projekty