Projektowanie logo

Projektowanie logo

Bardzo ważnym elementem prowadzenia własnej działalności jest posiadanie logo. Pozwala ono jednoznacznie na rozpoznanie danej firmy i wzmacnia jej markę na rynku. Zajmujemy się tworzeniem unikalnych log, które zapisujemy potem w wysokiej jakości do najpopularniejszych formatów graficznych. Zwykle powstaje kilka projektów logo i klient ma pełną dowolność jeśli chodzi o wybór tego które mu najbardziej odpowiada.

Projektowanie logo

Co charakteryzuje dobre logo?

Dobre logo cechuje prostota oraz łatwość zapadania w pamięć. Wystarczy spojrzeć na logo znanych firm takich jak Nike czy Apple. Nie ma w nich nic nadzwyczajnego, ale jednak ze względu na ich nieskomplikowaną złożoność oraz pozycje tych firm na rynku, są rozpoznawane w zasadzie przez każdego. Dodatkowo dobre logo powinno być skalowalne oraz uniwersalne zarówno dla formatów cyfrowych jak i wydruku, tak aby wyglądało tak samo dobrze niezależnie od miejsca, w jakim się znajdzie.

Dlaczego logo firmy jest ważne?

Logo firmy zwiększa tak naprawdę świadomość marki na rynku. Przyciąga ono uwagę klienta i ważne jest wywarcie silnego pierwszego wrażenia, aby zapadło w pamięć i kojarzyło się z profesjonalizmem oferowanych usług. Dodatkowo logo odróżnia firmę od konkurencji na rynku, więc powinno być niepowtarzalne i wyjątkowe, aby klienci mieli zaufanie do twojej marki.

Projektowanie logo – jak działamy?

Pierwszą i najważniejszą fazą jest rozmowa z klientem. Najczęściej ma on swoje jakieś przemyślenia co do tego w jakim stylu logo powinno wyglądać (np. gama kolorów, kształt) i warto by było powiązane z działalnością jaką prowadzi firma. Następnie przystępujemy do fazy projektowania, gdzie wykonujemy kilka projektów logo. Sugerujemy się przede wszystkim wymogami klienta, ale proponujemy też własne ciekawe alternatywy. Projekty wysyłane są potem na adres mailowy do wyboru oraz z możliwością naniesienia poprawek. Wybrane logo jest potem zapisywane w wysokiej jakości do najpopularniejszych formatów graficznych i cyfrowych, a następnie przekazywane do użytku.

Zakład Informatyki Stosowanej - logo