Avast Pro Antivirus

Avast Pro Antivirus

Avast Pro Antivirus – lepsza ochrona podczas surfowania w Internecie W pełni funkcjonalne oprogramowanie antywirusowe. Lepsze niż bezpłatny antywirus, ale niezawierające modułów zapory ogniowej i antyspamu wchodzących w skład produktu Internet Security. Ten program jest polecany dla użytkowników, którzy chcieliby indywidualnie skonfigurować zabezpieczenia swoich systemów.

Avast antywirus - oprogramowanie antywirusowe - logo

Avast Pro Antywirus – zalety

 • Nieprzerwana ochrona przed wirusami i spyware
 • Ochrona wszystkich wysyłanych i odbieranych wiadomości e-mail
 • Chroni przed infekcjami w trakcie sesji czatu
 • Powstrzymuje ataki z przejętych serwisów WWW
 • Bezpieczne przeglądanie podejrzanych serwisów WWW
 • Nowy interfejs użytkownika
 • Automatyczne aktualizacje bazy wirusów oraz programu
 • Oprogramowanie jest zgodne z systemami Windows XP, Vista, 7, 8 i 10

Kluczowe technologie

 • Sandbox
 • Osłona rezydentna
 • Inteligentny Skaner
 • Tryb Cichy / Grania
 • Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym
 • Community IQ
 • Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta
 • Zielona informatyka
 • iTrack

Silnik antywirusowy i anti-spyware

Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.

Avast to pakiet aplikacji, których zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.

Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego avast!, program antywirusowy posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs’ Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony, ale teraz szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolności wykrywania wirusów. Program zawiera kilka „Osłon” działających w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.

Program antywirusowy wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania. Wersja programu antywirusowego Proantivirus 5.0 oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym osłonę przed skryptami oraz moduł wirtualizacji procesów, zaś pakiet ochrony internetowej Internet Security 5.0 wyposażono w filtr antyspamowy oraz wbudowaną zaporę ogniową. Po zainstalowaniu program działa w tle i chroni komputer przed wszystkimi znanymi formami złośliwego oprogramowania. Użytkownik nie musi robić nic więcej. Wystarczy zainstalować i zapomnieć!

Sandbox – Strefa izolowana

Jest to całkowicie nowa funkcja programu antywirusowego Pro oraz pakietu Internet Security, umożliwiająca użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie bezpiecznym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania szczególnie ryzykownych stron, umyślnie lub przypadkiem, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox], co chroni przed uszkodzeniem komputera.
Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać.

Osłona Rezydentna

Monitoruje działalność na twoim komputerze używającym paru czujników (system pliku, rejestru i podstaw sieci) i raportując/blokując jakiekolwiek podejrzane zachowanie.
Osłony działające w czasie rzeczywistym stanowią najważniejszą część programu, ponieważ nieprzerwanie chronią komputer przed zarażeniem. Monitorują wszystkie działania komputera, sprawdzają wszystkie programy i pliki w czasie rzeczywistym, tj. w chwili uruchomienia programu i przy każdym otwarciu lub zamknięciu pliku.
Program avast antywirus wyposażono w następujące osłony działające w czasie rzeczywistym:

Osłona systemu plików – Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwarcia lub zamknięcia. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych.
Osłona poczty – Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe i zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem.
Osłona WWW – Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu, gdy plik dotrze do komputera.
Osłona P2P – Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.
Osłona komunikatorów – Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do „czatowania”.
Osłona Sieciowa – Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez program.
Osłona przed skryptami – Tylko w wersjach Pro antivirus oraz Internet Security. Wykrywa złośliwe skrypty i zapobiega ich wykonywaniu. Osłona przed skryptami wykrywa i blokuje nie tylko złośliwe skrypty pochodzące z sieci (zagrożenia zewnętrzne), ale także skrypty pochodzące z innych źródeł, takich jak strony WWW zapisane na dysku lub przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, itd.
Monitorowanie zachowań – Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.

Inteligentny Skaner

Może zredukować liczbę żądanych plików do skanowania nawet do 80% korzystając z białej listy sprawdzonych bezpiecznych programów. Pliki zidentyfikowane jako bezpieczne nie będą ponownie skanowane o ile nie zostanie zmieniony ich status bezpieczeństwa.

Tryb Cichy/Grania

Nowy tryb cichego grania automatycznie wykrywa pełnoekranowe aplikacje i wyłącza okienka komunikacyjne oraz inne powiadomienia ekranowe bez powodowania obniżenia bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym

Wyjątkowa „dostępowa” technika sprawdzająca wszystkie sterowniki dla trybów jądra, które system operacyjny ładuje dla znaków z rootkit zachowanie. Umożliwia to rozpoznać i wykryć nieznane rootkit’y , które po wykryciu są zatrzymane wcześniej niż mogłyby zrobić jakiekolwiek uszkodzenie.

Community IQ

Większość próbek przetwarzanych pochodzi z czujników rozlokowanych w całej społeczności w osłonach tarczy jak i modułach anti-rootkit. To unikalne źródła danych są możliwe dzięki naszej olbrzymiej bazie klientów. Większość z zebranych próbek jest zanalizowana przez parę zautomatyzowanych procesów a jedynie mały ułamek próbek jest analizowany ręcznie przez naszych analityków wirusów.

Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta

Czujniki programu identyfikują i monitorują podejrzaną działalność pliku na wybranych komputerach, automatycznie wysyłają pliki do Laboratorium Producenta w celu dodatkowej analizy.

Zielona informatyka

Zredukowane żądania w stosunku do napędu dysku daje w wyniku niższe zużyciu energii.

iTrack

Graficzne przedstawienie raportów skanowania w czasie rzeczywistym.

Równie skutecznym antywirusem jest program ESET, o którym przeczytać można tutaj.

Więcej informacji na temat antywirusa można znaleźć na stronie producenta.

Zakład Informatyki Stosowanej - logo