Eset Mail Security - Zakład Informatyki Stosowanej

Ochrona antywirusowa serwerów i bramek pocztowych pracujących w środowisku Linux (RedHat, Mandrake, Debian, SuSE) oraz FreeBSD

ESET Mail Security wspiera większość popularnych systemów pocztowych między innymi Sendmail, Qmail, Postfix, czy też Exim. Program stworzono z myślą o zapewnieniu jak najwyższej skuteczności skanowania poczty elektronicznej. Wykorzystując zaawansowaną technologię ThreatSense™ , program skutecznie wykrywa w czasie rzeczywistym wszystkie zagrożenia wirusowe, które za pośrednictwem poczty mogą zainfekować sieć.


Kluczowe cechy

• Współpraca z dowolnym systemem poczty
• Unikalna technologia ThreatSense™
• Wykorzystanie zaawansowanej analizy heurystycznej
• Pełna ochrona typu "zero day protection"
• Skanowanie poczty przychodzącej i wychodzącej
• Wykrywanie i usuwanie wirusów z poczty elektronicznej w locie
• Wyjątkowa szybkość skanowania
• Skanowanie zbiorów spakowanych i skompresowanych


ThreatSense

ESET Mail Security for Linux korzysta z opatentowanej technologii ThreatSense, pozwalającej na wykrywanie i usuwanie nie tylko znanych już wirusów i innych zagrożeń, ale także tych zupełnie nowych, nieistniejących jeszcze w momencie instalacji czy aktualizacji programu. Technologia ThreatSense wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji w tym między innymi zaawansowaną analizę heurystyczną, dzięki którym program skutecznie wykrywa i blokuje wszystkie zagrozenia, które za pośrednictwem poczty mogą zainfekować sieć.

Działanie systemu

Program został w pełni przystosowany do pracy na maszynach wieloprocesorowych, co pozwala na bardzo szybkie skanowanie poczty. Cała poczta przychodząca i wychodząca z serwera pocztowego skanowana jest w locie wraz z wszystkimi załącznikami. W przypadku wykrycia wirusa lub innego wrogiego programu w wiadomości lub jej załącznikach może go automatycznie usunąć lub podjąć inną akcję w zależności od konfiguracji - zablokować, usunąć lub przenieść do katalogi kwarantanny. W razie, gdy wiadomość zostanie usunięta lub przeniesiona do katalogu kwarantanny, o zdarzeniu jest powiadamiany jej odbiorca. Możliwe jest także dopisanie do każdej skanowanej wiadomości krótkiej informacji potwierdzającej jej sprawdzenie pod kątem obecności wirusów.

Wygodna administracja

Ważną cechą systemu ESET Mail Security for Linux jest przyjazny panel administracyjny dostępny poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki niemu nawet mniej zawansowani administratorzy sieci bez przeszkód mogą w łatwy sposób zainstalować i dostosować konfigurację systemu do własnych potrzeb.
Program pozwala na tworzenie czarnych list adresów emitujących wiadomości sklasyfikowane przez użytkownika, jako spam. Równocześnie możliwe jest tworzenie białych list adresów zaufanych.

Raportowanie

Program wyposażony jest w bogate dzienniki zdarzeń dostarczające informacji o wynikach skanowania, wykrytych wirusach innych wrogich programach oraz o aktualizacjach systemu. Istnieje także możliwość wysłania powiadomień za pośrednictwem poczty elektronicznej w przypadku zaistnienia określonych zdarzeń jak np. wykrycie wirusa, czy błąd przy probie aktualizacji baz sygnatur.

Minimalne wymagania systemowe:

- 16MB wolnego miejsca na dysku
- 32MB pamięci operacyjnej
- system operacyjny Linux oparty o jądro serii 2.2, 2.4, 2.6 lub FreeBSD serii 5.x lub 6.x